Podczas zakupów w drogerii większość z nas natknęła się na różnorodne preparaty do wybielania zębów. Takie rozwiązania przeznaczone są do zastosowania w domu. Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą pozostaje jednak wizyta u specjalisty.

Stomatologia estetyczna – spełnij marzenie o nieskazitelnie białym uśmiechu

Ten dział stomatologii zajmuje się szeregiem działań, które mają zapewnić pacjentce lub pacjentowi piękny uśmiech. Leczenie ma za zadanie wyeliminować przebarwienia, nieatrakcyjny kształt zębów, ubytki w szkliwie czy narost płytki nazębnej. Takie kroki mogą obejmować np.:

  1. skaling;
  2. piaskowanie; wybielanie
  3. skomplikowane zabiegi protetyczne – licówki i bonding.Stomatologia estetyczna to także korekta koloru zębów. W jaki sposób zajmują się tym specjaliści?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Dobrze wyposażone kliniki stomatologiczne, np. Varsovia Dental, dysponują zaawansowanymi urządzeniami, pozwalającymi na bezpieczne wybielanie. Jedną z powszechnie stosowanych metod jest wybielanie zębów z pomocą lampy laserowej. Proces jest prosty i całkowicie bezbolesny dla pacjenta/pacjentki. Specjalista nakłada na zęby specjalny żel, a następnie zęby naświetlane są lampą. Metodę należy docenić za skuteczność – tą drogą można zmienić odcień zębów nawet o kilka odcieni, co pozwala na spektakularną metamorfozę uśmiechu.

wybielanie zębów

Wybielanie zębów w domu

Warto zaznaczyć, że nawet jeśli decydujemy się na samodzielne wybielanie zębów, dobrze będzie przeprowadzić ten proces w konsultacji ze specjalistą. Eksperci stomatologii estetycznej proponują m.in. wybielanie metodą nakładkową. W tym celu wykonuje się specjalny odlew szczęki pacjenta, a następnie wykonywana jest nakładka wybielająca. Osoba samodzielnie nakłada żel i nakładkę, ale robi to według harmonogramu, wspólnie określonego ze specjalistą. Za tę metodę zapłacimy mniej niż za metodę laserową, ale będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, bo satysfakcjonujące efekty przyjdą nieco później.

Give a Comment