Kołdra obciążeniowa dla dzieci – czym tak naprawdę jest?

Kołdra obciążeniowa, która bardzo często nazywana jest sensoryczną, cieszy się coraz większą popularnością. Do niedawna stosowana była u najmłodszych pacjentów chorych na autyzm, ADHD, zespół Downa czy zespół Tourette’a. Obecnie zyskuje zastosowanie również u dzieci zdrowych. Pomaga im lepiej wypoczywać w nocy i zapewnia spokojny sen. Kołdra obciążeniowa dla dziecka to świetne rozwiązania zarówno w przypadku, gdy nasza pociecha jest mocno nadpobudliwa, jak również przesadnie spokojna.

Zastosujmy też takie kołdry, gdy dziecko jest:

  • rozdrażnione
  • apatyczne
  • ma problemy z koncentracją i organizacją

Jak dobierać kołdry obciążeniowe, by przyniosły zamierzony skutek?

Kołdra obciążeniowa musi być dobrana do aktualnej wagi dziecka. Przyjmuje się, że jej ciężar powinien wynosić mniej więcej 10 procent masy ciała pacjenta. Jeśli więc nasze dziecko waży 25 kg, to powinniśmy kupić kołdry obciążeniowe o wadze około 2,5 kg. Warto jednak przed zakupem skonsultować się ze specjalistą, bo w niektórych przypadkach można zwiększyć ich masę do około 15% wagi dziecka. Ostateczną decyzję powinien jednak podjąć specjalista, my możemy wyłącznie zasugerować chęć wyboru kołdry cięższej.

Jak działa kołdra obciążeniowa?

Kołdry sensoryczne swoje działanie zawdzięczają budowie. Są one dość ciężkie i dociskają ciało dziecka do materaca. Dzięki temu stymulują układ proprioceptywny, który odpowiada za czucie własnego ciała. Efektem takiego obciążenia jest lepsza praca organizmu. Bardzo ważną zaletą takich kołder jest fakt, że uspokajają one dzieci nadmiernie pobudzone i pobudzają te, które są niedostatecznie wrażliwe.

Jaka kołdra obciążeniowa dla dziecka będzie najlepsza?

Na rynku znaleźć można kołdry obciążeniowe wielu producentów, ale jakość niektórych z nich pozostawia wiele do życzenia. Chcąc kupić naprawdę dobry produkt w rozsądnej cenie, warto zainteresować się kołdrami firmy Sensoric, która ma ogromne doświadczenie w tej branży i produkuje wyroby najwyższej jakości. Korzystne ceny i perfekcyjna jakość wykonania sprawiają, że warto zainteresować się tą firmą.

Źródło: https://sensoric.pl/

Give a Comment