Organizowanie konkursów to doskonały sposób, aby zaangażować fanów marki oraz przyciągnąć kolejnych zwolenników naszych produktów i usług. Wszelkiego rodzaju konkursy promocyjne muszą przebiegać zgodnie z prawem. Warto wykorzystać różne kanały dotarcia do klientów. Organizowanie loterii to zaledwie jeden z nich. Popularne są także konkursy promocyjne oraz konkursy SMS. Organizacja konkursów musi być „dopięta na ostatni guzik”, aby odniosła ona sukces. Komu ją powierzyć?

Organizowanie konkursów – przepisy prawne

Organizowanie konkursów to poważne zobowiązanie. Wymaga ono nie tylko sporych nakładów czasu oraz środków finansowych, ale także znajomości prawa np. w kwestii ochrony danych osobowych wynikających z ustawy RODO. Konkursy to także zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego. Podatek od nagrody w wysokości 10%, który umknie naszej uwadze, może być przyczyną wielu nieprzyjemności. Warto więc poważnie przemyśleć, komu powierzyć organizację konkursów.

Konkursy SMS – organizacja

Organizowanie konkursów może mieć różną formę. Coraz większą popularnością cieszą się konkursy sms – organizacja może nas przerosnąć. Do obowiązków organizatora należą bowiem czynności tj.:

  • udostępnienie informacji o konkursie, które zachęcą do wzięcia udziału w konkursie;
  • przygotowanie całego mechanizmu tj. programy komputerowe, za pomocą których będzie obsługiwany konkurs;
  • zatrudnienie pracowników którzy będą m.in. czuwali nad właściwym przebiegiem konkursu, obsługiwali infolinię, przyjmowali reklamacje;
    ochrona danych osobowych uczestników konkursu;
  • dystrybucja nagród;
  • kwestie związane z podatkiem od nagrody.

Jeśli nie mamy doświadczenia w organizowaniu przedsięwzięć tego typu, lepiej zdać się na profesjonalistów. Komu powierzyć organizację konkursów? Najlepszym rozwiązaniem będzie agencja marketingowa, która udzieli nam cennych wskazówek odnośnie budżetu, przebiegu konkursu oraz zajmie się jego organizacją „od A do Z”. Godna uwagi jest Agencja Marketingowa DCN Direct. Dla pracowników agencji organizacja konkursów to chleb powszedni. Pomoże ona nam przygotować kosztorys całego przedsięwzięcia. Pozwoli nam to uniknąć niemiłych niespodzianek.

Organizowanie konkursów przez agencję marketingową różnymi kanałami

Organizowanie konkursów odniesie ogromny sukces, jeśli będzie on przebiegał różnymi kanałami. W ten sposób dotrzemy do różnych grup odbiorców. Agencja marketingowa doskonale orientuje się w tym, jakie mamy możliwości, oraz na co należy zwracać uwagę przy organizacji poszczególnych konkursów. Organizowanie loterii wymaga bowiem zupełnie innych środków niż np. konkurs SMS. Z pomocą agencji marketingowej wszystko będzie przebiegać sprawnie – ku naszemu zadowoleniu oraz ogromnej satysfakcji laureatów konkursu.

Organizowanie loterii – regulamin oraz nagrody

Organizowanie loterii to poważne decyzje dotyczące nagród oraz regulaminu loterii. Jakie powinny być nagrody w loterii, aby przyciągnąć nimi jak najwięcej uczestników, nie wydając jednocześnie zbyt dużych środków pieniężnych na nagrody? Agencja marketingowa na podstawie licznych doświadczeń pomoże nam podjąć właściwą decyzję. Ponadto jej pracownicy dokładnie wiedzą, na co zwracać uwagę podczas tworzenie regulaminu. Powinien być on tak skonstruowany, aby zasady udziału w konkursie były przejrzyste. Nie powinno być również wątpliwości co do wyniku loterii.

W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku jest ogromna. Aby nie utracić starych klientów oraz pozyskać nowych, należy być niezwykle aktywnym np. poprzez organizowanie konkursów. Dobry marketing to klucz do odniesienie sukcesu oraz wzmocnienia pozytywnego wizerunku firmy na rynku, który przekłada się na zyski firmy.d

Give a Comment