Zastanawiasz się nad zakupem hulajnogi dla swojego dziecka i nie wiesz, jaki wariant wybrać? Zapoznaj się z naszymi sugestiami i dowiedz się, na które kwestie warto zwrócić uwagę.

Hulajnoga nie musi być tylko na chwilę

Dzieci szybko rosną. Takie zmiany dotyczą także młodzieży. Co więc zrobić, by nasza pociecha zbyt szybko nie „wyrosła” z pojazdu? Przydatny okaże się regulowana wysokość kierownicy. Bez trudu dopasujemy ją do aktualnych potrzeb dziecka.

Wygoda przede wszystkim

W trakcie poszukiwań hulajnogi przypatrzmy się dobrze podestowi. Czy jest on szeroki i posiada antypoślizgową nawierzchnię? Taka konstrukcja zapewni większy komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Dobrze, żeby hulajnoga dla młodzieży w pełni się składała. Efekt? Pojazd zajmuje mało miejsca podczas przechowywania lub podczas transportu autem lub autobusem.

Jak jeszcze zadbać o bezpieczeństwo w hulajnodze elektrycznej dla młodzieży?

  1. amortyzacjaNie zawsze nawierzchnia, po której się poruszamy, będzie idealnie gładka. Profesjonalny amortyzator przód i tył pozwoli nam cieszyć się wysoką wygodą i nawet na wymagającej trasie uda się nam zachować pełną kontrolę nad jednośladem.
  2. światłaDzięki silnym światłom dostrzeżenie szczegółów na drodze nie będzie stanowiło problemu. Duże znaczenie mają też światła stopu, pozwalające na szybką reakcję innym uczestnikom ruchu.
  3. hamulcePrzeszkoda na drodze? Inna niespodziewana sytuacja? Dobre hamulce uchronią nas przed stłuczką i pozwolą na szybką reakcję. W dodatku w nowoczesnych modelach nie musimy regulować hamulców. By cieszyć się dużą odpornością na uszkodzenia, zamiast opcji tarczowych wybierajmy hamulce bębnowe.
  4. charakter konstrukcjiSolidne modele wcale nie muszą wyróżniać się dużą wagą. W takich miejscach jak np. sklep.shiftseven.pl spotkamy się z opcjami lekkimi i łatwymi w transporcie. Nieodzownym elementem nowoczesnych modeli jest także podnóżek, z pomocą którego bez problemu w bezpieczny sposób „zaparkujemy” jednoślad.