Problemy z układem ruchu, nawet jeśli nie są bardzo zaawansowane, mogą w znaczny sposób obniżyć codzienny komfort. Bywa, że utrudniają pracę, a czasem całkowicie uniemożliwiają wykonywanie dotychczasowego zajęcia.

Leczenie ortopedyczne – jakie problemy można usunąć drogą operacyjną?

Chirurg ortopeda w swojej pracy zajmuje się m.in. chirurgią ręki. Do jego obowiązków zaliczymy więc leczenie takich przypadłości jak:

  1. zespół cieśni nadgarstka
    Zespół kanału nadgarstka pojawia się, gdy dochodzi do obrzęknięcia tkanek, które otaczają mięsień zginacza. Można wyróżnić wiele przyczyn takiego stanu. Pewną rolę odgrywa np. dziedziczność. Swój udział w rozwoju problemu może mieć też nadmierne obciążenie ręki oraz inne schorzenia towarzyszące.
  2. ucisk nerwu łokciowego
    Schorzenie nazywane jest też zespołem rowka nerwu łokciowego. Pacjent może skarżyć się na drętwienie łokcia i bóle, które mogą obejmować także rejon przedramienia i palców. Dość często takie dolegliwości pojawiają się w nocy.
  3. operacyjne leczenie kanału stepu
    Zaburzenia dotyczą nerwu piszczelowego. Jego odbarczenie wymaga działań operacyjnych w przyśrodkowej powierzchni stawu skokowego i stopy.

Oprócz wyżej wspomnianych schorzeń, specjaliści proponują także operacyjne leczenie guzów, torbieli, rekonstrukcje nerwów obwodowych. Zobacz wszystkie zabiegi i operacje przeprowadzane przez Ortopeda-chirurg.pl

Nie tylko operacje ortopedyczne – na jakie inne wsparcie mogą liczyć pacjenci i pacjentki?

W profesjonalnych poradniach, priorytetowo traktujących zdrowie osób, które się do nich zgłaszają, przeprowadza się również inne działania niż operacyjne leczenie urazów. Bardzo ważny jest właściwy proces diagnostyczny. Bez celnej diagnozy nie da się skutecznie określić, jak zaawansowany jest problem i jakie leczenie będzie w danym przypadku optymalne. Dolegliwości ortopedyczne rozpoznaje się np. przez wyczerpujące konsultacje z pacjentem/pacjentką oraz badanie USG.

Give a Comment