Sprzęt lakierniczy dla amatorów i dla profesjonalistów może różnić się parametrami, co związane jest najczęściej z odmiennymi potrzebami i oczekiwaniami. W każdym przypadku powinien charakteryzować się efektywnością i solidnym wykonaniem. Jak na tym polu wypadają poszczególne urządzenia?

Agregaty lakiernicze i malarskie

Dobrze dopasowany sprzęt pozwala znacznie przyspieszyć realizację zadania. Oprócz tego użycie zaawansowanych agregatów lakierniczych i malarskich daje pewność, że nawierzchnia zostanie dokładnie, równomiernie pokryta farbą/lakierem. To zdecydowanie skuteczniejszy i bardziej wydajny sposób niż malowanie i lakierowanie konwencjonalnymi, przestarzałymi metodami.

Pompy lakiernicze

Specjaliści, którzy oczekują od narzędzi wysokiej skuteczności, przeważnie decydują się na pompy lakiernicze z ulepszonym napełnianiem i tłoczeniem, możliwością rotacji sekcji hydraulicznej oraz ze stałym natężeniem przepływu, co pozwala zmniejszyć efekt pulsowania.

Pistolety natryskowe – zadbaj o wykończenie wysokiej jakości

tego typu urządzenia lakiernicze zapewniają wysoki komfort pracy oraz możliwość pełnej kontroli nad aplikacją preparatu. Odpowiada za to nowoczesna budowa głowicy rozpylającej. Osoba, obsługująca sprzęt może też wpływać na położenie głowicy (luzowanie pierścienia zaciskającego nie jest konieczne, by uzyskać satysfakcjonujący efekt).

Urządzenia lakiernicze – co je łączy?

Współcześni producenci starają się maksymalnie uprościć korzystanie ze sprzętu. Taka zwiększona wygoda musi obejmować także ewentualną konserwację. To dlatego niektóre warianty wyposażenia, np. pistolety natryskowe, wyróżniają się mniejszą ilością części niż klasyczne rozwiązania.

Podczas zapoznawania się z ofertą rzetelnych dystrybutorów i firm zajmujących się serwisem zauważymy też, że urządzenia lakiernicze przeważnie wykonuje się z bardzo wytrzymałych materiałów, takich jak:

1. stal nierdzewna
2. aluminium kute anodyzowane.

 

Give a Comment