Zastanawiasz się nad studiami dietetycznymi, jednak nie jesteś pewny zatrudnienia po ich ukończeniu? Spieszymy z pomocą, by przedstawić Ci perspektywy zawodowe po ukończeniu studiów dietetycznych w Powiślańskiej Szkole Wyższej, której celem jest kształcenie i przygotowanie jej studentów do prowadzenia leczenia żywieniowego oraz prowadzenia żywienia osób, które borykają się z różnorodnymi schorzeniami.

Dietetyka Kwidzyń – perspektywy zawodowe absolwenta

W zależności od wybranej specjalizacji studia dietetyczne w Kwidzynie otwierają przed Tobą różne możliwości i ścieżki kariery. Jeśli interesuje Cię dietetyka – studia w Kwidzynie oferują specjalizacje takie jak:
dietetyka w odnowie biologicznej i sporcie skupiająca się głównie na roli żywienia w utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji fizycznej,
● poradnictwo zawodowe obejmujące m.in. planowanie i sporządzanie jadłospisów zgodnie z zasadami dobrego odżywiania,
dietetyka kliniczna, która swoim zakresem obejmuje głównie żywienie w leczeniu wszelkiego rodzaju schorzeń.

Warto zapoznać się z zakresem poszczególnych specjalizacji, aby po ukończeniu studiów zajmować się tym, co faktycznie jest dla nas interesujące w dietetyce.

Studia dietetyka Gdańsk – kim możesz zostać po studiach?

Dietetyka – studium daje Ci możliwość zatrudnienia zarówno w placówkach publicznych, jak i prywatnych. Możesz również założyć własną działalność skupiającą się na wspomaganiu zdrowego odżywiania dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Dietetyk po ukończeniu studiów ma możliwość pracy w inspektoratach nadzoru sanitarno-higienicznego i instytucjach, których rolą jest edukacja żywieniowa i poradnictwo dietetyczne. Jest to tak naprawdę niewielka część opcji, na które możesz postawić, kończąc studia.

Po studiach licencjackich możesz kontynuować swoją naukę – także na kierunkach pokrewnych. Studia dietetyczne w Kwidzynie przygotują Cię do zawodu dietetyka zgodnie z obowiązującymi standardami nauczania.

Źródło: https://powislanska.edu.pl

Give a Comment