Oświetlenie samochodowe to jedno z najważniejszych podzespołów, na które należy zwracać szczególną uwagę. Tylko wtedy można będzie cieszyć się bezpieczną jazdą oraz zmniejszonym czasem hamowania. Co warto wiedzieć o żarówkach? Eksperci odpowiadają.

Czym są żarówki ksenonowe?

Żarówki ksenonowe, czyli potocznie zwany ksenony to lampy, które stosowane są w samochodach od wielu lat. Mogą one występować jako światła mijania lub światła drogowe. To specjalistyczna odmiana lampy, w której gazem zapłonowym jest ksenon.
Żarówki samochodowe ksenonowe szybko ociągają odpowiedni poziom strumienia świetlnego. Dzięki temu kierowca może sprawnie przygotować się do jazdy. Lampy samochodowe ksenonowe. Posiadają moc około 55 W oraz ich barwa to około 3200 Im.

Jakie właściwości posiadają popularne xenony?

Dobrej jakości xenony są w stanie wytworzyć światło ponad dwukrotnie mocniejsze od lamp halogenowych. W ten sposób kierowca może doświetlić sobie drogę w taki sposób, aby widzieć więcej nawet podczas niepogody.
Żarówki ksenonowe d2s philips vision oraz żarówki ksenonowe philips d1s white vision to elementy, które zdecydowanie są godne polecenia przez profesjonalistów. Charakteryzują się między innymi dużą wytrzymałością oraz czystą barwą białego światła ledowego.
Takie lampy samochodowe ksenonowe Philips posiadają także temperaturę barwy, która dochodzi do 5000 K. W ten sposób zapewnia odpowiedni kontrast widzenia.

Kto powinien zainwestować w ksenony?

W ksenony powinien zainwestować każdy Kierowca, który chce uniknąć nieprzewidzianych sytuacji podczas trasy. Mowa tutaj na przykład o zwierzętach oraz pieszych.
Dobrej jakości żarówki zapewniają dalekie widzenie oraz jednocześnie nie oślepiają kierowców z naprzeciwka. Są one doskonale stworzone do tego, aby można było szybko reagować oraz skrócić drogę hamowania. Zapobiega to niebezpiecznym sytuacjom na drodze, na przykład podczas złych warunków atmosferycznych.

Źródło: https://basic.com.pl

Give a Comment