Zastanawiasz się, jakie praktyczne zastosowanie mogą mieć opaski zaciskowe? Dziś skupiamy się na najpopularniejszych wariantach i dowodzimy, w jak wielu różnych branżach się sprawdzają.

Szczególnie wymagające warunki – branża petrochemiczna i nie tylko

Stal nierdzewna AISI 304/316 to materiał odporny na korozję oraz na wysokie temperatury. Opaski zaciskowe z niej stworzone wykazują więc właściwości pożądane w przemyśle stoczniowym i petrochemicznym. Opaska będzie odpowiednia do:

  • montażu blach identyfikacyjnych;
  • montażu elementów w środowiskach z wysokim ryzykiem pożaru;
  • działań w środowisku, w którym panuje wysokie ryzyko uszkodzeń mechanicznych;
  • zakładach, w których wykorzystuje się chemikalia, kwasy i rozpuszczalniki.

Branża spożywcza i farmaceutyczna

Podmioty, zajmujące się tą działalnością nie mogą pozwolić sobie nawet na najmniejsze zanieczyszczenie wyrobu obcą substancją. Rozwiązania używane podczas procesu produkcyjnego muszą być więc wykrywalne przez czujniki metalu czy aparaty rentgenowskie. Jak rozwiązać ten problem? W składzie opasek zaciskowych uwzględniono tlenki metalu, co wyklucza ryzyko zanieczyszczenia produktów. Firmy z branży spożywczej i farmaceutycznej dzięki temu nie muszą martwić się ewentualnymi stratami wizerunkowymi.

Opaski uniwersalne – w jakich branżach się je stosuje?

Na koniec warto wspomnieć o standardowych opaskach, które przeważnie wykonuje się z poliamidu. Materiał ma bardzo atrakcyjne właściwości, bo nie są mu straszne uszkodzenia mechaniczne oraz różnice temperatur. Na uwagę zasługuje tu także niski współczynnik tarcia. Trudno więc dziwić się temu, że standardowe warianty są na szeroką skalę wykorzystywane w instalacjach elektrycznych, przemysłowych oraz w przemyśle motoryzacyjnym. Opaski standardowe, ze stali nierdzewnej, opaski wykrywalne oraz inne warianty kupimy m.in. w sklepie 4Technik.

Give a Comment