Słyszałeś o silikatach, ale nie masz pewności, czy ten materiał budowlany rzeczywiście nada się do realizacji twoich planów? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bloczkach, sprawdź przygotowane przez nas najważniejsze zestawienie informacji.
Siła silikatów – na czym dokładnie polega?
Podmioty działające w budownictwie poszukują rozwiązań bezpiecznych, solidnych i funkcjonalnych. Idealnie byłoby też, gdyby materiał ułatwiał codzienną pracę. Bloczki silikatowe spełniają te kryteria, bo:
- dzięki nim znika konieczność wznoszenia konstrukcji szkieletowych
Silikat pod względem wytrzymałości można porównać z kamieniem naturalnym. Jeśli więc wybierzemy wyroby silikatowe, możemy wznosić nawet kilkunastopiętrowe budynku bez szkieletu. - mają uniwersalne zastosowanie
Silikaty będą doskonałe do wznoszenia ścian fundamentowych, zewnętrznych, konstrukcyjnych i działowych. Cegła silikatowa sprawdzi się też jako budulec ściany trójwarstwowej, ściany ogniowej oraz ściany o podwyższonych parametrach akustycznych. Na tym jednak nie koniec! Bloczek silikatowy może też budować ogrodzenia i kominki. - mają naturalny skład i są w pełni bezpieczne
Cegły silikatowe nie mają w swoim składzie żadnych szkodliwych substancji. W 90 proc. składają się z piasku kwarcowego. Pozostałe składniki to wapno i woda. Bloczki wapienno piaskowe są więc ekologiczne i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ludzi i zwierząt.
Co oferuje rzetelny producent silikatów?
Godni zaufania producenci dbają o jakość wyrobów, które proponują swoim klientom. Wysokojakościowe bloczki wapienno piaskowe są odporne na korozję, zapewniają atrakcyjną izolacyjność akustyczną. Dodatkowo ich wytrzymałość rośnie z latami. Pozostają solidne nawet w wymagających warunkach atmosferycznych. Zabezpieczają przed rozprzestrzenianiem się pożarów, gdyż są materiałem ognioodpornym.