Pościel puchowa obecna jest w polskich domach od wieków. Nadal wiele osób docenia jej zalety na tyle, że nie wyobraża sobie zrezygnować z niej na rzecz syntetycznej alternatywy.

Kołdry i poduszki puchowe – jakie są ich zalety?

Istnieje kilka powodów, dla których nadal tak chętnie wybieramy np. pościel z puchu i pierza gęsiego. Tego typu kołdry i poduszki charakteryzują się niezwykłą sprężystością. Spanie w takim przytulnym legowisku jest dla wielu osób nieporównywalne ze spaniem w innej pościeli. Dodatkowo pozwala na atrakcyjną cyrkulację powietrza. Jeśli ta cyrkulacja zawodzi, szybko pocimy się pod kołdrą, a wilgoć nie jest dobrze odprowadzana. To oczywiście sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. W nowoczesnych wariantach kołder puchowych dla dzieci i dla dorosłych (oferowanych m.in. przez firmę Lech-Pol) ten problem nie istnieje.

Dla wielu osób ważna jest również wytrzymałość domowego wyposażenia. Na tym polu pościel puchowa również prezentuje się świetnie, bo może służyć nam przez wiele lat. Nie da się nie wspomnieć również o różnorodności wariantów dostępnych na rynku. Producenci proponują m.in.:

1. kołdry puchowe letnie
2. kołdry puchowe zimowe
2. kołdry puchowe całoroczne

Wszystkie te rozwiązania dostępne są w różnych rozmiarach oraz jako komplety kołder z poduszkami.

Co należy wiedzieć o wadach pościeli puchowej?

Jeśli zmagamy się z uczuleniem na kurz albo na roztocze, lepiej będzie unikać takich wyrobów. Wspomnieć należy również o samym procesie pozyskiwania pierza. Dla wielu osób jest on na tyle niehumanitarny, że nie chcą mieć nic wspólnego z tym procederem. Na szczęście na rynku znajdziemy również wiele wariantów syntetycznych, których bogactwo jest na tyle duże, że bez problemu da się je dopasować do preferencji konkretnego użytkownika.

Źródło: https://lech-pol.eu/

Give a Comment