Okna stanowią podstawę budynku. W ten sposób można między innymi zyskać jasne pomieszczenia za dnia, które przyczyniają się do oszczędności prądu. W jaki rodzaj warto zainwestować? Fachowcy podpowiadają.

Okna drewniane

Okna drewniane są konstrukcjami, które zdecydowanie przyciągają uwagę. Jest to spowodowane głównie materiałem, z którego są wykonane. Jest on nie tylko unikalny, ale również posiada szereg korzystnych właściwości.

Takie okna będą mogły stanowić świetną barierę przed niską oraz wysoką temperaturą. Dodatkowo mogą być dowolnie dostosowywane pod względem koloru. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych wariantów nie tylko samego drewna, ale również lakieru, który je pokrywa.

Okna drewniane z okiennicami mogą zupełnie odmienić wygląd każdego domu. Świetnie podkreślają styl klasyczny, który obfituje w zdobienia oraz elementy dekoracyjne. Okiennice dodatkowo mogą być funkcjonalne ze względu na ochronę przed słońcem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Okna PCV drewnopodobne

Okna PCV drewnopodobne to natomiast budżetowa wersja drewnianych modeli. Warto jednak wspomnieć, że dzisiejsza technologia świetnie emituje drewno, które nie można odróżnić od prawdziwego.

Takie rozwiązanie sprawdzi się tam, gdzie należy wykonać projekt niestandardowy. Jest to spowodowane głównie elastycznością PCV, które można formować nawet w okrąg. Nie traci wówczas na swoich walorach wytrzymałościowych. PCV jest materiałem lżejszym niż tradycyjne drewno. Drewniane okna nie mogą być montowane wszędzie. Jest to spowodowane głównie ich ciężarem oraz nieforemnością.

Drewniane okno – czy warto?

Drewniane okno zdecydowanie warto jest wybrać do własnego domu. Nawet z kilkoma wadami jakie posiada nadal będzie funkcjonalne. Zapewnia odpowiednią szczelność, tłumi hałas oraz co najważniejsze świetnie się prezentuje.

PCV również jest dobrym materiałem budowlanym, który bardzo często występuje w domach. Który z materiałów warto jest więc wybrać? Jak widać odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od preferencji właścicieli.

Zarówno okna drewniane na zamówienie jak i PCV świetnie sprawdzają się we współczesnych stylach takich jak klasyka, loft, nowoczesność oraz skandynawski. Osoby zainteresowane oknami na zamówienie powinny szukać odpowiednich egzemplarzy u fachowców, którzy zajmują się ich obróbką. Najczęściej będą oni dostępni przez strony www. Wybierając okna należy mieć na uwadze jednak fakt, aby zawsze być konsekwentnym. W ten sposób uniknie się nieprzyjemnych dla oka połączeń.

Give a Comment