Aranżacja sypialni to pozornie łatwe zadanie. Problemy pojawiają się, kiedy musimy umeblować całe pomieszczenie. Sypialnie to często najmniejsze pomieszczenia, w związku z czym należy dokładnie zastanowić się nad wyborem każdego mebla i jego ustawieniem. Dobrym wyborem jest wybór mebli na wymiar, dzięki któremu zaprojektujemy wymarzoną sypialnię w każdym stylu.

Jak wybrać meble do sypialni na wymiar?

Zanim rozpoczniesz urządzenia sypialni zastanów się, jakie meble będą znajdować się w pokoju. Zaplanuj podstawowy układ pomieszczenia i dokonaj pomiaru sypialni. Gdy ustalisz jaką powierzchnią dysponujesz, będziesz mógł określić maksymalny wymiar mebli.

Zwróć uwagę na ewentualne skosy w pomieszczeniu. Niska ściana kolankowa nie wyklucza całkowicie możliwości ulokowania obok niej mebli. Wybierając meble na wymiar do sypialni zagospodarujesz nawet problematyczne skosy. W tym miejscu możesz zdecydować się na komody do sypialni.

Jakie meble muszą znaleźć się w sypialni?

Projektując sypialnię zastanów się jaką funkcję ma spełniać. Jeśli będzie jedynie pokojem do spania, możesz pozwolić sobie na wybór dużego i wygodnego łóżka na wymiar do sypialni, obok którego powinna znaleźć się szafka nocna na wymiar. Jeżeli do sypialni przylega garderoba lub ma znajdować się szafa ubraniowa należy przygotować niezbędną ilość miejsca na ten mebel. Obok szafy warto ulokować także komody do sypialni, wysoki regał i wygodny fotel.

meble do sypialni na wymiar

Szafy do sypialni na wymiar – praktyczne rozwiązania

Szafy w sypialni to szczególnie ważny mebel. Dobrze zaprojektowana szafa pomieści nie tylko codzienną garderobę, ale także sezonowe ubrania, koce, pościele i rzadziej używane tekstylia domowe. Aby zagospodarować każdą półkę i miejsce w szafie warto wybrać meble na wymiar do sypialni. Wówczas całą szafę możesz zaprojektować zgodnie ze swoimi potrzebami. Nie zapomnij o licznych drążkach i szufladach, na których wyeksponujesz i ułożysz najczęściej używaną odzież. Ręczniki i koce ułóż na głębokich półkach. Wysuwana taca w szafie na wymiar to świetny pomysł na przechowywanie butów i torebek.

Praktyczne dodatki, które warto mieć w szafie do sypialni na wymiar:

  • drążki;
  • półki;
  • wysuwana taca;
  • głębokie i płytkie półki;
  • przesuwne drzwi z lustrem.

Styl i kolorystyka sypialni

W jakim kolorze wybrać meble do sypialni na wymiar? Wszystko zależy od stylu, w którym chcesz zaaranżować sypialnie. Uniwersalne białe szafy do sypialni na wymiar znakomicie sprawdzą się w sypialni skandynawskiej. Jeśli marzy Ci się sypialnia glamour postaw na tkane dodatki. Możesz wybrać tapicerowane łóżka na wymiar do sypialni, które obijesz welurową tkaniną. W sypialni loft dobrze sprawdzą się komody do sypialni o drewnianych frontach w odcieniu dębu lub jesionu.

Give a Comment