Mieszkasz w bloku i planujesz urządzić kuchnię? W tym artykule radzimy, jak zająć się aranżacją niewielkiej przestrzeni. Z naszymi wskazówkami zaplanowanie całego przedsięwzięcia będzie dużo prostsze.

Mała kuchnia na wymiar – najważniejsze wyzwania

Zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem jest takie urządzenie przestrzeni, żeby mimo małych rozmiarów, znalazło się w niej wszystko to, co niezbędne. Aby nieco zwiększyć obszar roboczy, stosuje się m.in. wysuwane blaty. Czasem są one w stanie spełnić funkcję stołu, a gdy przestają być przydatne, wystarczy je wsunąć i znowu możemy cieszyć się wolną przestrzenią. Specjaliści, oferujący meble kuchenne na wymiar znają wiele tego rodzaju sztuczek, które ułatwiają zagospodarowanie niewielkiego pomieszczenia.

Dość dużym wyzwaniem jest także uniknięcie efektu zbyt wypełnionej przestrzeni. W małych kuchniach nie jest trudno osiągnąć przesyt, a to niestety dodatkowo pomniejsza pomieszczenie. Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie przeszklonych drzwiczek. Aby meble do kuchni na wymiar dobrze prezentowały się w niewielkim miejscu, warto unikać:

  1. ciemnej, matowej, przytłaczającej zabudowy;
  2. szafek sięgających do samego sufitu.

Zamiast tego postarajmy się zostawić wolną przestrzeń między szafkami a sufitem oraz zdecydujmy się na wyposażenie odbijające światło.

mala kuchnia

Kuchnia do zabudowy na wymiar – jakie inne tricki możemy zastosować?

Samodzielne zaaranżowanie takich przestrzeni jak małe kuchnie na wymiar może być niezwykle trudne. Większość osób, zajmujących się tym na własną rękę nie ma doświadczenia, dlatego warto posłuchać, jakimi wskazówkami dzielą się z nami eksperci. Specjaliści pracujący w rzetelnych firmach, np. w BlueMeble, codziennie udowadniają, że mała kuchnia wcale nie musi być niefunkcjonalna. Wręcz przeciwnie – wystarczy odrobina kreatywności i doświadczenia, żeby wykreować ergonomiczne miejsce, w którym będziemy czuć się komfortowo i wygodnie.

Meble kuchenne na zamówienie czy gotowe zestawy?

Z wyżej opisanymi trudnościami bardzo trudno jest się rozprawić z pomocą gotowej zabudowy. W wielu przypadkach jest to wręcz niemożliwe. Gdy chodzi o funkcjonalność, w grę nie powinny wchodzić żadne kompromisy, bo to, co początkowo wydaje się niewielkim mankamentem, po dłuższym użytkowaniu urasta do rangi bardzo frustrującego problemu. To dlatego większość osób, dysponujących niewielkimi mieszkaniami, decyduje się na meble do kuchni na zamówienie.

Give a Comment