Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera wymaga skontrolowania wielu parametrów. Specjaliści troszczą się o to, żeby standard wszystkich prac był zgodny z deweloperskim opisem technicznym. Sprawdź, co w praktyce oznaczają takie prace i co ci grozi, jeśli zaniedbasz tę sprawę.

Na czym dokładnie polega odbiór techniczny mieszkania?

Specjaliści, którzy troszczą się o swoich klientów, jasno wypunktowują poszczególne usługi. W ten sposób odbiorca doskonale wie, z jakich kroków będzie składać się odbiór techniczny domu.
Przed wyborem konkretnej usługi warto poznać takie szczegóły. Zazwyczaj pomoc obejmuje sprawdzenie stanu instalacji:

  • elektrycznej (w tym osprzętu i rozdzielni);
  • kanalizacyjnej;
  • hydraulicznej;
  • c.o;

To jednak tylko początek. Zakres tego typu prac jest dużo szerszy i wymaga przyjrzenia się takim sprawom jak jakość wylewki czy sprawdzenie, czy w obrębie poziomu i płaszczyzny występują jakieś usterki.

Aby zachować dokładność wykonanych pomiarów specjaliści stosują specjalne narzędzia. W połączeniu z ich doświadczeniem i zaangażowaniem poszczególne metody są w stanie rzetelnie zweryfikować czy wszystkie elementy są rzeczywiście zgodne z początkowymi ustaleniami.

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera – co jest ważne?

Przy realizacji takiej usługi istotna jest dokładność. Weryfikacja poszczególnych parametrów wymaga uważności, rzetelności a także odpowiedniego doświadczenia. Nie należy się spieszyć, bo błędy mogą sporo kosztować. Prawidłowo wykonane odbiory techniczne mieszkań mogą uchronić nas przed:

  • stratami ciepła (nieszczelne izolacje);
  • błędami, które mogą utrudnić późniejsze prace wykończeniowe;
  • innymi niepotrzebnymi kosztami.

Współpraca w tym zakresie z profesjonalną firmą, pozwolą nam cieszyć się pewnością i bezpieczeństwem. Odbiór techniczny mieszkania z pomocą ekspertów to ważne źródło komfortu – świadomość, że o każdą ze spraw zadba specjalista pozwala nam odczuć spokój i pewność co do zakupionej inwestycji.

Give a Comment