Jesteśmy przyzwyczajeni do myśli, że to, co zostało indywidualnie dopasowane do konkretnego użytkownika, jest lepsze. W wielu przypadkach rzeczywiście tak jest. Nie należy jednak kierować się tą regułą za każdym razem, gdy mamy opcję wyboru gotowego rozwiązania. Takim wyjątkiem, któremu warto poświęcić chwilę, są gotowe projekty domów jednorodzinnych.

Gotowe i stworzone na zamówienie projekty domów – co dokładnie je od siebie różni?

Wybierając wariant indywidualny, mamy wpływ na to, jak wygląda każdy element obiektu (oczywiście w ramach naszego budżetu oraz obowiązującego prawa budowlanego). W gotowym projekcie domu nasza moc sprawcza jest wyraźnie ograniczona. To jednak wcale nie oznacza, że nie możemy zdecydować o najważniejszych kwestiach. Często biura projektowe, np. Dominanta, pozwalają klientowi, w ramach danego projektu, wybrać konkretne rozwiązania, np. liczbę pokoi na poddaszu, sposób ogrzewania czy pergolę.

Różnica między tymi dwoma wariantami zaznacza się też w czasie. Na wykonanie indywidualnego projektu trzeba poczekać, przeważnie dość długo. Z kolei gotowy projekt domu możemy dostać od ręki i od razu przystąpić do prac.

Cena projektów domów jednorodzinnych

Dla wielu osób bardzo ważną różnicą jest również cena. Za indywidualny projekt domu zapłacimy od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei przeciętne ceny gotowych projektów wahają się od 2 do 4 tysięcy złotych. To znaczna różnica, a zaoszczędzoną kwotę można wykorzystać np. na:

  • materiały budowlane
  • aranżację wnętrz

Wybór gotowych projektów domów jednorodzinnych to opłacalna opcja. Dzięki bogatej ofercie firm, działających w tej branży, mamy do dyspozycji bardzo dużo zróżnicowanych wariantów, które dodatkowo możemy dopasować do swoich preferencji. W efekcie otrzymujemy projekt, świetnie odpowiadający naszym potrzebom i kosztujący dużo mniej niż wersja tworzona na zamówienie.

Źródło: https://www.dominanta.pl/

Give a Comment