Drewno może sprawiać, że pomieszczenie prezentuje się luksusowo. Jeśli jednak przestaniemy dbać o ten materiał, z czasem przestanie odwdzięczać się stylowym wyglądem. W tym artykule sprawdzamy, co zrobić, żeby zatroszczyć się o atrakcyjny stan podłogi, parkietu i paneli.

Dlaczego wymiana starej podłogi drewnianej jest problematyczna?

Jeśli nawierzchnia w naszym mieszkaniu się zniszczyła i chcemy przeprowadzić całkowitą wymianę drewnianej podłogi, musimy liczyć się z kosztami. Dobrej jakości podłoga drewniana lub panele drewniane oznaczają spory wydatek. Oczywiście takie rozwiązanie ma wiele zalet, stąd nawierzchnie z naturalnego materiału cieszą się ogromną popularnością. Drewno wygląda przepięknie, nadaje wnętrzom charakterystycznego klimatu i jest w stanie podkreślić te elementy aranżacji, na których najbardziej nam zależy. Nie zmienia to jednak faktu, że z czasem podłoga przestanie prezentować się nieskazitelnie. Zamiast drogiej i czasochłonnej wymiany lepiej będzie zainwestować w cyklinowanie parkietu i podłogi.

Sposób na renowację nawierzchni, czyli bezpyłowe cyklinowanie podłóg, parkietu i paneli

Podczas takiego procesu specjalista zeszlifowuje wierzchnią warstwę podłogi. Jest to zazwyczaj warstwa zniszczonego lakieru, która odpowiada za defekty estetyczne. W ten sposób odsłania warstwę, która pozbawiona jest rys, przebarwień itp. Cyklinowanie podłóg przeprowadzić można w stosunkowo krótkim czasie. Musimy jednak pamiętać o tym, aby:

1. Przygotować pomieszczenie do cyklinowania

Aby cyklinowanie parkietu odbyło się sprawnie i precyzyjnie, udostępnijmy specjaliście pomieszczenie, tak żeby miał łatwy dostęp do każdego zakamarku.

2. Zdecydować się na opcję bezpyłową

Cyklinowanie bezpyłowe oferuje m.in. firma https://parkieciarztargowek.pl/ z Warszawy. Jeśli wybierzemy ten wariant, nie będziemy znajdowali pyłu w mieszkaniu przez kolejne tygodnie. Wszystkie zanieczyszczenia, powstałe podczas cyklinowania parkietu, od razu trafiają do worka, będącego elementem cykliniarki.

Czy cyklinowanie rzeczywiście jest dla mnie?

Cyklinowanie parkietu warto rozważyć, gdy jesteśmy niezadowoleni z aktualnego stanu nawierzchni oraz każdorazowo przed malowaniem podłogi. Najpierw jednak dobrze będzie skonsultować się z ekspertami, którzy ocenią, czy cyklinowanie nie jest wykonywane zbyt często. Podczas takiej konsultacji poinformują nas również, jakich efektów możemy się spodziewać po takim procesie.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą ParkieciarzTargowek.pl

Give a Comment