Ceramika jest materiałem, który przeżywał swoje wzloty oraz okresy obniżonego zainteresowania ze strony osób, aranżujących wnętrza. Obecnie można zauważyć, że moda na ceramikę ponownie przeżywa rozkwit. Dziś chętnie sięga się po nią podczas aranżacji wnętrz oraz przestrzeni zewnętrznych.

Donice do pokoju, salonu i do innych pomieszczeń – jakie mają zalety?

Donice do wnętrz ceramiczne to rozwiązanie, sprzyjające utrzymaniu optymalnej wilgoci. Oprócz tego materiał wpływa pozytywnie na stabilność termiczną podłoża. Zanim zastosujemy donice w mieszkaniu, pamiętajmy, że powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby w dnie donicy znajdowały się otwory. Jeśli nasz model ich nie ma, lepiej będzie użyć donic ceramicznych jako osłonek.

Doniczki ceramiczne do ogrodu i na taras

Hodowla roślin zewnętrznych wymaga szczególnie poważnego podejścia do wyboru donic. Odpowiednie rozwiązanie będzie:

1. Chronić korzenie przed wysychaniem

Takie ryzyko pojawia się podczas upalnych dni;

2. Ochraniać przed chłodem

Na tym polu donice ceramiczne również prezentują się atrakcyjnie.

Warto wspomnieć także o żywotności donicy ceramicznej. Produkt bardzo dobrze znosi różnorodne czynniki pogodowe i nie wpływają one negatywnie na wygląd donicy.

Doniczki ceramiczne – o czym musimy pamiętać podczas zakupów?

W przypadku każdej donicy, a więc również w przypadku donic ceramicznych, powinniśmy pamiętać o tym, żeby produkt był dobrze dobrany do wielkości rośliny. Donica nie może być ani za duża, ani za mała. Jeśli planujemy przesadzić roślinę do nowej donicy ceramicznej, najlepiej będzie kierować się prostą zasadą – wybierajmy donicę o 2-3 centymetry większą od poprzedniej.

Współczesne donice ceramiczne, np. te oferowane w sklepie internetowym Dolagra, wcale nie muszą przypominać klasycznych, uproszczonych rozwiązań. Takie minimalistyczne tradycyjne produkty mają swój urok, ale pamiętajmy także o tym, że nowoczesne doniczki mogą zachwycać nietypowymi kolorami i fakturą.

Źródło: https://dolagra.pl/

Give a Comment