Opaski zaciskowe słyną z wytrzymałości i bezproblemowego montażu. Ich funkcjonalność można dodatkowo zwiększyć, decydując się na specjalne akcesoria. Dziś sprawdzamy, czym charakteryzują się kołki mocujące, podstawki montażowe, siodełka mocujące i tabliczki opisowe do opasek zaciskowych.

 

Kiedy wybrać kołki mocujące do opasek zaciskowych?

Po takie rozwiązanie warto sięgnąć, jeśli zależy nam na tym, żeby opaską zamocować rurki, przewody czy kable do twardych powierzchni jak beton lub cegła. Żeby zamocować kołek, należy wykonać odpowiedni otwór. Aby zamocować kołek w otworze, nie trzeba zaawansowanego wyposażenia – do takich działań wystarczy zwykły młotek. Dobrej jakości kołki charakteryzują się wysoką wytrzymałością na smar, oleje oraz zasady. Nie należy po nie natomiast sięgać w warunkach, w których na produkt mogą działać rozpuszczalniki chlorowane oraz fenole.

 

przykładowe opaski kablowe

 

Co warto wiedzieć o podstawkach montażowych?

Takie wyroby wykonuje się przeważnie z tworzywa ABS. Na uwagę zasługuje ich wysoka uniwersalność, bo można je zamontować właściwie do każdej gładkiej powierzchni. Do ogromnych atutów rozwiązania trzeba zaliczyć również łatwość montażu. Jeśli nie chcemy robić otworów na wkręt, możemy po prostu zdecydować się na zakup podstawek montażowych z klejem.

W sklepach takich jak 4Technik klienci i klientki znajdą określone produkty dedykowane. Po specjalistyczne podstawki dobrze będzie sięgnąć, jeśli wiemy, że wyrób będzie narażony na promieniowanie UV lub powinien być wykrywany przez detektory metali np. w przemyśle spożywczym.

 

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na siodełka mocujące do opasek zaciskowych?

Użytkownikom i użytkowniczkom opasek zaciskowych, którym zależy na solidności i stabilności mocowania, do gustu przypadną siodełka mocujące. Do ich montażu można użyć:

  • kołka szybkiego montażu;
  • kołka rozporowego;
  • wkrętu do drewna lub blachy;
  • plastikowej kotwy z gwintem.

 

Możliwości jest tak dużo, że bez trudu wybierzemy wariant, który jest dla nas najwygodniejszy. Z siodełkami skutecznie zatroszczymy się o mocowanie przewodów, rurek, węży i wielu innych produktów.

 

Co zapewniają tabliczki opisowe?

W niektórych przypadkach konieczne jest szybkie rozróżnienie danego rodzaju rur i kabli. W tak niesprzyjającym środowisku stworzenie trwałych oznaczeń może być sporym wyzwaniem. Z nowoczesnymi tabliczkami opisowymi do opasek zaciskowych problem znika. Wykonane są z płytek poliamidowych, po których można pisać permanentnym markerem. Jeśli preferujemy oznaczenia w postaci nalepek, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć i tego wariantu – naklejka doskonale będzie wyglądać na gładkiej nawierzchni płytki.

 

Zobacz nasz dział akcesoria do opasek kablowych:

Give a Comment