Zainteresowanie usługami pracowników z innych krajów jest obecnie w Polsce dość duże, w związku z tym, że w wielu miejscach brakuje pracowników. Dlatego dość często pojawia się pytanie o to co może zagwarantować agencja pracy. W sytuacji, gdy wybrana będzie agencja zatrudnienia cudzoziemców można oczekiwać, że proces zatrudnienia będzie profesjonalnie zorganizowany i będzie miał kompleksowy charakter. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje odnoszące się do tego jak działa agencja pracy dla obcokrajowców.

Poszukiwanie pracowników i proces zatrudnienia

Agencja pośrednictwa pracy dla cudzoziemców to opcja dla firm, które chcą zatrudnić pracowników z innych krajów, ale nie chce sami organizować całego procesu. W momencie, gdy wybierana jest agencja pośrednictwa pracy dla obcokrajowców można liczyć na pełne wsparcie, które obejmować będzie:

  • poszukiwanie pracowników;
  • prowadzenie proces wizowego;
  • organizację pozwolenia na pracę;
  • obsługę transportu do kraju;
  • proces zatrudnienia w kraju;
  • obsługa i wsparcie w trakcie zatrudnienia.

W sytuacji, gdy agencja pracy dla cudzoziemców świadczy tak szerokie wsparcie można oczekiwać, że pomoc będzie stała na wysokim poziomie i faktycznie firma szukająca obcokrajowców do zatrudnienia nie będzie musiała się w to szczególnie angażować, ponieważ najważniejsze kwestie formalne zrealizuje agencja pośrednictwa pracy.

Pracownicy z innych krajów – specjalizacje agencji pracy

Niektóre agencje działają na ograniczonym rynku i funkcjonują np. jako agencja pośrednictwa pracy dla kierowców bądź agencja pracy dla pielęgniarek i wtedy realizują wsparcie dla określonych branż specjalizując się w sprowadzaniu pracowników o określonej specjalizacji. Bardzo popularną opcją jest także agencja pośrednictwa pracy budownictwo, co jest odpowiedzią na potrzeby firm z branży budowlanej, które narzekają na brak pracowników. Dla wielu z nich właśnie ściągnięcie pracowników z innych krajów okazało się być skutecznym rozwiązaniem jeśli chodzi o występujące na rynku braki.

Źródło: https://www.lpbglobalemployment.pl/

Give a Comment