Rozwój we współczesnym przemyśle możliwy jest za sprawą ciągłego podążania za coraz większymi wymogami odbiorców wybranych towarów czy usług. Nic zatem dziwnego, iż każdej, dynamicznie rozwijającej się firmie, szybko zaczyna zależeć na fakcie, aby zminimalizować maksymalnie koszty wyprodukowania towarów.

Podstawową kwestią obecnie jest zautomatyzowanie wszelakich procesów, które mają miejsce w większych albo mniejszych fabrykach i przedsiębiorstwach. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom, jak na przykład nalewarki przemysłowe, możliwe staje się uzyskanie wysokiej jakości produktów, bez narażania się na ewentualne pomyłki, co jest nieuniknione w przypadku manualnej pracy ludzi.

Automatyczne systemy dozowania – gdzie się sprawdzą?

Nalewarki automatyczne sprawdzą się w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Na przykład przy produkcji sztucznych tworzyw stosuje się je celem odmierzania dodatków pozwalających na zmodyfikowanie ich właściwości, takich jak barwniki.

Przemysł spożywczy i farmaceutyczny

W przemyśle spożywczym linie rozlewnicze mogą stanowić część mieszalników, w których odmierzają składniki oraz maszyn pakujących, tak samo podczas produkcji kosmetyków, jak i w przemyśle farmaceutycznym. Ponadto stosuje się je do wykonywania zadań wymagających dużej dokładności, jak ozdabianie ciastek.

Inne gałęzie przemysłu

W innych gałęziach przemysłu również nie brak, jest zastosowań, w których to maszyny rozlewnicze odmierzają dokładnie wybrane ilości surowców, które, uzupełniane o systemy wizyjne oraz roboty, umieszczają w wyznaczonych miejscach elementy z niewielką tolerancją ich położenia. Przykład stanowić może, chociażby branża elektroniczna, a w niej produkcja:

  • akumulatorów,
  • płytek drukowanych,
  • paneli fotowoltaicznych.

Jeśli chodzi o ostatnią branżę, dozowników można używać do nakładania klejów mocujących katodę, separator i anodę, uszczelnień, jak i do napełnienia akumulatorów odpowiednim elektrolitem. Dozowniki mogą również dawkować środki wykorzystywane do uzdatniania wody.

Give a Comment