Sama zbitka słów „telewizja przemysłowa” nakazywałaby nam myśleć, że jest to telewizja, która ma swoją ramówkę i być może ciekawe programy. Pierwsze słowo tego członu jest dość mylące, bo z przekazem telewizyjnym łączy je to, że jest na żywo i jest projekcją zarejestrowanego obrazu. To nic innego jak narzędzie, dzięki któremu możemy zadbać o swój dobytek przed złodziejami. Chcąc się o niej więcej dowiedzieć, zachęcamy do lektury naszego tekstu.

kamera przemysłowa w budynku

Telewizja przemysłowa – co to?

Gdybyśmy mieli najprościej wytłumaczyć czym jest telewizja przemysłowa, to powiedzielibyśmy, że system, dzięki któremu można rejestrować obraz w obrębie pomieszczenia bądź domu, w celu ochrony naszego mienia. Są to kamery przemysłowe, które łączą się ze sobą i nadzorują to, co dzieje się w budynku bądź na zewnątrz. Ich dużą zaletą jest to, że mogą rejestrować obraz wysokiej jakości połączony z dźwiękiem i tym samym rejestrować to, co może mieć ogromne znaczenie dla naszego dobytku.

Ktoś może powiedzieć, że montaż telewizji dozorowej, bo tak też również bywa nazywana, nie jest czymś koniecznym. Jasne, to prawda, natomiast są miejsca, które wymagają rejestrowania obrazu 24 godziny na dobę. Jeżeli na naszą posiadłość wejdzie ktoś niepożądany, to wtedy będziemy mogli śledzić jego każdy krok. Wysoka jakość obrazu sprawia, że można co do najmniejszego szczegółu wychwycić wszystko to, czego ludzkie oko nie dostrzegło.

Gdzie się sprawdzi telewizja przemysłowa?

Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Na pewno powinien być to element wyposażenia:

  • w hotelach,
  • budynkach gospodarczych,
  • ale również doskonale sprawdzi się w domach otoczonych sporym terenem.

Tradycyjny monitoring nie zawsze się sprawdzi, a telewizja przemysłowa dzięki sporym możliwościom sprawia, że czujemy się bezpieczniej.

Należy pamiętać o tym, że decydując się na jej montaż, istotne jest również to, że konserwacja telewizji dozorowej jest istotna. Jeżeli zobaczymy pierwsze problemy, to warto to zgłosić specjalistom. Kamery przemysłowe zapisują obraz na dysku, dzięki czemu wszelkie dowody popełnienia potencjalnego przestępstwa nigdy nie umkną.

 

Źródło: CDJ – Systemy Zabezpieczeń Mienia

Give a Comment