Jakie powinny być idealne meble ogrodowe? Na pewno trwałe, ale też wygodne, odporne na działanie różnych czynników i ogólnie rzecz biorąc atrakcyjne. Wszystkie te właściwości oferuje jeden materiał – technorattan. Jeszcze do niedawna za prawdziwego króla wśród tworzyw na meble ogrodowe uznawano rattan, ale jednak to jego sztuczna odmiana w praktyce okazała się jeszcze lepsza.

Dlaczego jednak w pewnym momencie zdecydowano się stworzyć coś na wzór rattanu? Dlaczego w ogóle postanowiono go czymś zastąpić? Rattan w dawnych czasach był synonimem materiału doskonałego, ale z czasem zaczęto dostrzegać jego wady, na które klienci nie pozostali obojętni. Nieraz skarżyli się na jego nie do końca dobre parametry techniczne. Meble rattanowe na pierwszy rzut oka wyglądają na niezniszczalne, ale niestety – pod wpływem amplitudy temperatur czy zmiennych warunków atmosferycznych ich powierzchnia może widocznie pękać bądź się kruszyć. Słońce też nie jest dla nich dobre. Silne promienie mogą prowadzić do zmiany koloru rattanu, który z czasem (jeśli latem jest trzymany na zewnątrz) zaczyna blednąć i tracić swoją wizualną atrakcyjność. A technorattan? Jako że jest to materiał sztuczny, można było usunąć z niego te wszystkie pierwotne wady rattanu i stworzyć go tak, by oferował klientom wyłącznie dobrą jakość. Tak też się dzieje. Technorattan w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru może być użytkowany niemalże w każdych warunkach. Polska aura nie jest mu ani trochę straszna. Doskonale odnajduje się w naszym klimacie i z tego właśnie powodu dziś cieszy się olbrzymią popularnością.

Dla większości klientów istotny będzie również fakt, że meble z technorattanu wyglądają tak samo dobrze jak te rattanowe. Przypominają naturalne wyroby wiklinowe, mimo iż są produkowane ze sztucznego materiału. Dzisiejsze możliwości produkcyjne są niesamowite. A nie zawsze to, co naturalne jest lepsze od tego, co zostało stworzone przez człowieka.

Give a Comment