Transformacje terenów górniczych zdecydowanie korzystnie wpływają na społeczeństwo. Jakie korzyści mogą przede wszystkim z tego czerpać? Fachowcy odpowiadają.

Transformacja terenów górniczych w Turowie oraz korzyść dla mieszkańców

Zdecydowanie transformacja terenów górniczych w Turowie ma wiele korzyści dla samych mieszkańców. Będzie to między innymi:
• Zmniejszona emisja dwutlenku węgla w regionie
• Zwiększona energia odnawialna, która jest zdrowa
Turów to jednak niejedyna miejscowość, która odbędzie takie transformacje. Będzie to również Zgorzelec oraz Bogatynia. Strategia transformacji regionu turoszowskiego może okazać się kluczowa do zmniejszenia ilości dwutlenku węgla. To właśnie on odpowiada za zmiany klimatyczne.
Turów fundusz sprawiedliwej transformacji dąży do zero-emisyjności. Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na zieloną energię. Elektrownia Turów wówczas zmieni swoją koncepcję pracy.

Kopalnia Turów – w jaki sposób się zmieni?

Kopalnia Turów przede wszystkim ograniczy wydobywanie węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii. W ten sposób PGE Turów będzie tańszy w utrzymaniu oraz zdrowszy dla atmosfery.
Transformacja regionu Turoszowa zdecydowanie wpłynie również na gospodarkę cieplną w regionie. Turoszów zyska wówczas świeże oraz czyste powietrze bez konieczności używania do wytworzenia ciepła węgla. Jest to przyszłościowy sposób na pozbycie się problemów z CO2.

Źródło: http://ozeturow.pl/

Give a Comment