Trendy związane z wystrojem wnętrz nieprzerwanie się zmieniają. Mimo to pewne elementy wystroju stale cieszą się popularnością. Tak jest np. z roślinami domowymi. Chętnie sięgamy po ozdoby doniczkowe, bo ocieplają pomieszczenie i czynią je bardziej domowym. Osoby, które poszukują czegoś innego niż tradycyjne kwiatki w doniczce, powinny zwrócić uwagę na takie rozwiązanie jak mech dekoracyjny na ścianę.

Co sprawia, że żywy mech dekoracyjny szybko skradnie twoje serce?

Zacznijmy od wyglądu, bo przecież na to zwracamy uwagę, gdy poszukujemy ozdób do wnętrza. Dopiero w drugiej kolejności zastanawiamy się, czy dana dekoracja jest funkcjonalna. Mech ozdobny prezentuje się elegancko i naturalnie. To żywa roślina, dlatego spodoba się wszystkim osobom, które nie przepadają za imitacjami kwiatów. Poza tym występuje w różnych wersjach kolorystycznych, co oznacza, że w dobrze zaopatrzonym sklepie. A co z użytecznością? Czy żywy mech do dekoracji będzie kosztował nas sporo uwagi?

Naturalny mech dekoracyjny – idealna roślina dla zabieganych, zapominalskich i często podróżujących

Jeśli do tej pory twoje doświadczenia z roślinami były raczej marne, bo zdarzało ci się zapomnieć o ich podlewaniu, możesz odetchnąć z ulgą. Mech chrobotek reniferowy do dekoracji to zdecydowanie najmniej wymagająca roślina, w którą możesz wyposażyć mieszkanie. Taka opcja:

  • nie wymaga podlewania (roślina czerpie wodę prosto z powietrza i to jej w zupełności wystarczy, by wyglądać zachwycająco i zdrowo)
  • nie wymaga określonego nasłonecznienia (więcej – wcale nie potrzebuje słońca, więc możesz umieścić ją w pokoju bez okien)
  • nie wymaga nawożenia.

To jednak nie koniec zalet chrobotka reniferowego. Kolorowy mech ozdobny oraz wariant w tradycyjnym odcieniu nie zbiera kurzu, bo ma właściwości higroskopijne. Jest więc estetyczną ozdobą w podwójnym tego słowa znaczeniu. Podczas montażu mchu ozdobnego warto zabezpieczyć i zagruntować ścianę na której umieszczona zostanie taka dekoracja. Wszystkie potrzebne narzędzia malarskie, takie jak pędzle, wałki, folie malarskie oraz grunty można znaleźć u dystrybutora na stronie https://farby-jeleniagora.pl.

Give a Comment