Praca w zakładzie pogrzebowym to wymagające zadanie, które wymaga odpowiednich cech charakteru i wrażliwości, pozwalającej na dobry kontakt z osobami w żałobie. Sama empatia, chociaż niezwykle ważna, to jednak za mało. Dziś przyglądamy się praktycznej stronie działania domów pogrzebowych i sprawdzamy, jak dokładnie na co dzień pomagają Klientom i Klientkom.

Usługi związane z biurokracją

Firmy zajmujące się organizacją pogrzebu dbają nie tylko o przygotowania do ceremonii pogrzebowej. Warto wybrać zakład pogrzebowy, który zajmuje się współpracą z ZUS, WBE oraz KRUS. Czasem niezwykle przydatną opcją okazuje się skorzystanie z kredytowania w ramach zasiłku ZUS. Wybierając rzetelny dom pogrzebowy, możemy liczyć na pomoc również w tym zakresie.

Usługi pogrzebowe, polegające na przygotowaniu osoby zmarłej do pochówku

Do istotnych usług pogrzebowych należy zaliczyć przygotowanie zwłok, a więc odpowiednie ich zabezpieczenie przed rozkładem. Proces przeprowadzają wykwalifikowani balsamiści. Czasem dbają również o przeprowadzenie rekonstrukcji (gdy np. ciało zostało zniszczone w wyniku wypadku). Najczęstszą praktyką jest nakładanie makijażu, który kamufluje zmiany na ciele i nadaje mu bardziej naturalnego wyglądu. Zakład pogrzebowy może na tym etapie współpracować z rodziną, tzn. poprosić o dostarczenie zdjęć oraz ubrań.

Organizacja pogrzebu to też zadbanie o oprawę wydarzenia

Dom pogrzebowy troszczy się też o to, aby pożegnanie zmarłej osoby przebiegało w eleganckich, godnych warunkach. Takie domy pogrzebowe dbają o:

1. odpowiednią oprawę muzyczną;
2. współpracę z kwiaciarnią;
3. współpracę z zakładem kamieniarskim.

Wielu i wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem jest organizacja pogrzebu. Z pomocą sprawdzonego usługodawcy możemy czuć się nieco pewniej w tym wymagającym momencie, w którym i tak trudno jest przecież skupić się na jakichkolwiek obowiązkach.

Give a Comment