Natknąłeś się na susz z lucerny, ale nie masz pewności, czy takie pasze dla zwierząt rzeczywiście sprawdzą się w twojej hodowli? W tego artykułu dowiesz się, kiedy sięgnąć po takie rozwiązanie, i jakich rezultatów możesz się spodziewać, jeśli włączysz je do diet zwierzaków.

Susz z lucerny – kiedy go wybrać?

Ten wariant polecany jest do żywienia bydła mlecznego. Wysokobiałkowe pożywienie możemy wykorzystać także jako element diety;

  • koni;
  • drobiu;
  • owiec;
  • trzody.

Jak widać susz z lucerny wyróżnia się dość dużą uniwersalnością, co sprawia, że sięgają po niego również ci hodowcy, którzy zajmują się różnymi gatunkami.

Jakie właściwości ma susz z lucerny i do czego jest stosowany?

Pasze i komponenty dla zwierząt – za co hodowca pokocha susz z lucerny?

Lucernę należy pochwalić za wysokie walory pokarmowe. Jeśli włączymy ją do żywienia zwierząt, nie będziemy musieli martwić się ewentualnymi niedoborami witaminy A, K, E, C czy B2. To jednak nie koniec. Susz z lucerny to kopalnia cennych składników mineralnych. Roślina jest m.in. bogata w wapń i fosfor. Nie brakuje tu także aminokwasów egzogennych.

Susz poleca się nawet w wyjątkowych sytuacjach, a więc wtedy, gdy zwierzę zmaga się z takimi problemami układu pokarmowego, jak np. wzdęcia. Na uwagę zasługuje również fakt, że zwierzęta z chęcią pobierają paszę, wzbogaconą o ten dodatek.

Hodowcy, którzy wybierają susz z lucerny doceniają m.in. to, że dzięki cennym witaminom i składnikom odżywczym zwierzęta zachowują dobre zdrowie, cieszą się lepszym systemem odpornościowym oraz wzmocnionymi kośćmi i zębami.

Gdzie zrobić zakupy?

Pamiętajmy, żeby wybierać wyroby wolne od GMO. Żeby mieć pewność, że wyrób spełnia nasze oczekiwania jakościowe, nawiązujmy współpracę tylko z rzetelnymi sklepami. Te rzetelne często oferują różnorodne warianty opakowań suszu – może być dostępny w workach różnej wielkości oraz luzem.

Sprawdzone pasze i komponenty dla bydła (oraz dla innych zwierząt) znajdziemy m.in. na stronie agrovet.com.pl. Firma oferuje także środki ochrony roślin, części do maszyny, nasiona i wiele innych.

Give a Comment