Komfortowe spędzanie czasu w ogrodzie jest możliwe dzięki odpowiednim meblom. Powinny one być nie tylko wygodne, ale także odporne na czynniki atmosferyczne. Dla osób chcących kupić właśnie takie meble technorattan może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jego zalety docenią osoby prywatne, a także właściciele restauracji i kawiarni.

Czym jest technorattan?

Meble ogrodowe z technorattanu wykonane są ze sztucznego odpowiednika naturalnego materiału. Produkty rattanowe szybciej niszczeją i wykazują się małą wytrzymałością. Dlatego meble z technorattanu są ich ulepszoną wersją. Stworzone są z włókna polietylenowego lub poliuretanu, dlatego niestraszny jest im deszcz i promieniowanie UV. Z tego względu można je spotkać nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale także publicznych. Właściciele restauracji nie muszą chować mebli do wnętrza lokalu w przypadku złych warunków pogodowych. Sam materiał przypomina wyglądem wiklinę. Do najbardziej popularnych mebli należą krzesła z technorattanu, fotele czy leżaki.

Czym różnią się meble z technorattanu?

Meble ogrodowe z technorattanu nie muszą być identyczne. Na ich cenę ma wpływ wielkość, ale także rodzaj splotu. Najczęściej można spotkać się z plecionką:

  • płaską,
  • półokrągłą,
  • okrągłą.

Pierwsza z nich jest najtańsza i łatwa w produkcji. Druga jest bardziej solidna i przypomina wyglądem produkty z rattanu. Meble z technorattanu stworzone z plecionki okrągłej wyglądają najbardziej naturalnie i elegancko. Niezależnie od rodzaju wykazują się one jednak odpornością na czynniki atmosferyczne.

Co jeszcze warto wiedzieć o meblach z technorattanu?

Meble ogrodowe z technorattanu powinny zostać zabezpieczone przed korozją. Takie produkty oferuje m.in. sklep Hagea. Osoby dysponujące większą przestrzenią mogą postawić na gotowe zestawy, w skład których wchodzą m.in. fotele z technorattanu. Ich oparcia są miękkie i wygodne. Jeśli jednak w ogrodzie nie ma miejsca na duże meble, lepiej jest wybrać krzesła z technorattanu. Mają one delikatniejszą formę i subtelny, estetyczny wygląd. Strzałem w dziesiątkę może okazać się także leżak z technorattanu, który umożliwia komfortowe ułożenie ciała.

Give a Comment